Když se rozhodnete držet dietu, už to samo o sobě je dosti náročné na vaší psychiku. Předem je dobré říci si, že při dlouhé dietní cestě přijdou okamžiky, které vám budou bránit k dosažení vašich cílů. Pokušení, které by mohly sabotovat vaše dietní snahy, se ve vašem životě najde hned několik.
1. NEPRAVIDELNÁ STRAVA
Stravování si rozvrhněte vždy pravidelně po dvou až třech hodinách. Dieta by měla vždy být založena na úpravě stravy a celého jídelníčku, a hladovění k dietě rozhodně nepatří. Pokud nebudete dlouho bez jídla, zamezíte tak případným nekontrolovatelným nájezdům na ledničku. Proto do svého jídelníčku nezapomeňte zařadit alespoň dvě svačinky denně.
2. STRES
Stres je jakýsi obranný mechanismus v situacích, se kterými si špatně dokážete poradit. Při něm se do těla vyplavují hormony, které blokují odbourávání tuků, takže vám stres při hubnutí velmi škodí.
3. ALKOHOL
Alkohol je při dietě nebezpečný. Nejenže jsou v něm skryté kalorie, které se projevují v podobě uložených tuků, navíc často způsobuje jojo efekt.
4. NEMOC A OSLABENÍ ORGANISMU
Pokud jste zdraví, baví vás připravovat si zdravá jídla a chodit cvičit. Ve chvíli, kdy vás skolí nějaká viróza, a máte oslabený organismus, nemáte chuť jíst ani cvičit.
5. NEREÁLNÉ PŘEDSTAVY
Než začnete držet dietu, měli byste si udělat reálnou představu o tom, kolik asi kilo za měsíc můžete shodit. Pokud si nasadíte laťku příliš vysoko, budete zbytečně zklamaní.
6. SŮL
Pokud hodně solíte, není to pro vaše hubnutí dobré. Sůl totiž zadržuje v těle vodu, a kvůli tomu jde vaše váha pomaleji dolů.
7. CHYBĚJÍCÍ PODPORA V OKOLÍ
Pokud se místo povzbuzení od partnera a rodiny dočkáte jen posměchu a nepochopení, bude to vaši snahu zhubnout jen sabotovat.
8. VÁHA
Při držení diety se rozhodně nevažte každý den. Vaše váha může kolísat až o tři kila, záleží na tom, kolik vody v sobě vaše tělo momentálně zadržuje. Tělo není stroj a tak se někdy, zvláště zpočátku diety, potřebuje vzpamatovat z nastalých změn. Proto se raději měřte, než važte.