Jde totiž o technologický projekt, který je zaměřen na provádění elektronických smluvních ujednání, jež nejsou podmíněny právními kličkami, soudobými zákony a obecně celým právním systémem, jak jej známe. Ten je v řadě případů komplikovaný a může nahrávat určitým lidem, či skupinám.
Elektronické smlouvy a dohody v rámci sítě nejsou ničím omezeny a pouze se vztahují k samotným dvěma, případně více subjektům, které mezi sebou uzavírají platnou dohodu. V ní si stanoví vlastní podmínky a po vzájemné domluvě mezi sebou obchodují.
Této elektronické formě smluv se říká „chytré kontrakty“, na jejichž provozování síť Etherea profituje. To jí odlišuje od všech ostatních kryptoměn a dá se předpokládat, že do budoucna bude svou úlohu plnit ještě důrazněji.
Jak získat Ethereum
Těžba Ethereaje jen jedním ze způsobů, jak s ním operovat. Lze jej nakupovat ve směnárně Bittrex, Binnance a v některých dalších, anebo jej směnit v automatech ETH. Na burzách se s ním obchoduje v amerických dolarech, v britských librách a v eurech. Pamatujte však na to, že cílem hackerů jsou kromě internetového bankovnictví i kryptoměny. Odborníci radí využívat k uchovávání virtuálních mincí hardwarové peněženky, což jsou v podstatě trezory s pokročilým bezpečnostním systémem. Měly by se však nakupovat pouze z osvědčených zdrojů, nikoliv z bazaru či na aukru. Důležité je také update firmware zařízení a pochopitelně peněženku neponechávat ležet na stole, ale střežit ji jako oko v hlavě.
Jestliže se rozhodnete pro těžbu v kombinaci s hardwarovou peněženkou, což je zřejmě nejbezpečnější způsob, jak tuto kryptoměny získávat a uchovávat, výhodné je vytvořit těžební stroj na bázi spřaženého výkonu více grafických karet. Těžit mince je možné individuálně, ale větší šanci na úspěch máte vždy ve skupinách, kterým se říká pooly. Mimochodem, právě první těžební pool vznikl v České republice.